چسباندن ایران سیمان پلیس آگاهی اخبار حوادث

چسباندن: ایران سیمان پلیس آگاهی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های این کشور علیه کره شمالی را تمدید کرده و علت آن را “تهدید فوق‌العاده” این کشور به علت داشتن سلاح‌های هسته‌ای خوانده اس

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

ترامپ، وظیفه کره شمالی را یکسره کرد/عکس

عبارات مهم : سیاست

دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا تحریم های این کشور علیه کره شمالی را تمدید کرده و علت آن را “تهدید فوق العاده” این کشور به علت داشتن سلاح های هسته ای خوانده هست.

به گزارش خبرآنلاین، روز گذشته منابع خبری آمریکایی گزارش دادند: تمدید تحریم های کره شمالی ۱۰ روز بعد از آن صورت می گیرد ترامپ بعد از بازگشت از دیدارش با کیم جونگ اون گفت کره شمالی دیگر یک ترساندن هسته ای نیست.

آمریکا همزمان با این اقدام دو مانور نظامی آموزشی خود با کره جنوبی را لغو کرده است.پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا گفته است نشانه از این کار پشتیبانی از تلاش های دیپلماتیک به شمار می رود.

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

دراینباره بی بی سی گزارش داد: پیشتر آمریکا مانور نظامی یکسان با کره جنوبی را که قرار بود اوت امسال برگزار شود لغو کرده بود. این در حالی است که ترامپ وعده آخر دادن به “مانورهای نظامی” هر سال با متحدان آمریکا در شبه جزیره کره را داده است.

این تصمیم به طور غیر منتظره در آخر دیدارش با کیم جونگ اون اعلام شد. این تصمیم بسیاری را غافلگیر کرد چون آمریکا قبلا گفته بود مانورهای نظامی با متحدان، بخش مهمی از ائتلاف نظامی این کشور با کره جنوبی است و تنها جنبه دفاعی دارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های این کشور علیه کره شمالی را تمدید کرده و علت آن را “تهدید فوق‌العاده” این کشور به علت داشتن سلاح‌های هسته‌ای خوانده اس

در همین حال وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که واشنگتن و کره جنوبی توافق کرده اند تا به صورت نامحدود دو مانور آموزشی نظامی را به حالت تعلیق در آورند.

ایسنا به نقل از رویترز گزارش داد: این تصمیم از سوی پنتاگون در پی نشست میان کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در تاریخ 12 ژوئن امسال میلادی در سنگاپور گرفته شده است است.

دانا وایت، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: جهت حمایت از تحقق برون داد نشست سنگاپور و با توجه به شرایط کره جنوبی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به صورت نامحدود مانورهای نظامی با کره جنوبی را به حالت تعلیق درآورده است.

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

وی ادامه داد: این تعلیق مشمول بر مانور موسوم به “نگهبان آزادی” و دو رزمایش دیگر آموزشی است که قرار بود در سه ماه آتی برگزار شود.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز در پی اعلام تعلیق این مانورهای نظامی، اعلام کرد: کره جنوبی و آمریکا تصمیم گرفتند تا این رزمایش ها را به صورت نامحدود تعلیق کنند. این بخشی از کارها مطرح شده است در نشست میان کره شمالی و آمریکا و نشست دو کره هست. اگر کره شمالی همکاری سازنده ای داشته باشد، کارها بیشتری نیز صورت می گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های این کشور علیه کره شمالی را تمدید کرده و علت آن را “تهدید فوق‌العاده” این کشور به علت داشتن سلاح‌های هسته‌ای خوانده اس

اخیرا، آمریکا و کره جنوبی گفته بودند که به دنبال تعلیق مانور نظامی در ماه اوت هستند.

سال گذشته میلادی، 17 هزار و 500 نیروی آمریکایی و بیش از 50 هزار نیروی کره جنوبی در رزمایش نگهبان آزادی شرکت داشتند.

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

آیا لحن ترامپ در قبال کره شمالی عوض کردن کرده؟

به نظر چنین می رسد لحن ترامپ عوض کردن کرده باشد ولی آمریکا از سال ۲۰۰۸ اوضاع “اضطراری ملی” در قبال کره شمالی وضع کرده هست. از آن وقت روسای جمهوری آمریکا به طور خودکار این اوضاع را تمدید کرده اند و تمدید تحریم ها هم به موازات آن صورت گرفته است.

ترامپ در توجیه این اقدام به “خطر اشاعه مواد مخصوص شکاف پذیر قابل استفاده در تسلیحات در شبه جزیره کره و کارها و سیاست های” دولت کره شمالی اشاره کرده و آن را همچنان “تهدیدی غیرمعمول و فوق العاده” علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا دانسته است.

حزب دموکرات آمریکا گفته است زبانی که آقای ترامپ استفاده کرده با آنچه او بعد از دیدار با کیم جونگ اون بیان داشت در تناقض هست. آقای ترامپ بعد از دیدار با رهبر کره شمالی توییت کرده بود آمریکایی ها ” می توانند امشب آسوده بخوابند.”

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هفته پیش هشدار داد هنوز هم نمی توان نسبت به خلع سلاح اتمی کره شمالی اطمینان کامل داشت.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که با وجود موفقیت آمیز بودن نشست با رهبری کره شمالی، این کشور همچنان یک ترساندن اتمی محسوب می شود.

به گزارش فرانسه، دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا بعد از بازگشت به واشنگتن و مطرح کردن این مساله که نشست با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی بسیار موفقیت آمیز بوده، در توئیتی نوشت: دیگر هیچ ترساندن اتمی از جانب کره شمالی وجود ندارد. امشب خوب بخوابید!

اما ترامپ حالا اعلام کرده که کره شمالی همچنان یک ترساندن اتمی محسوب می شود.

وی در اعلامیه ارسالی خود به کنگره که روز جمعه صورت گرفت، موضعی متفاوت به خود گرفت و به این مساله اشاره کرد که آیا دولت آمریکا باید تحریم های سخت اقتصادی خود را که در دوران جورج بوش پسر، مدیر جمهوری سابق آمریکا اعمال شده، همچنان حفظ کند.

در این بیانیه آمده است: موجودیت و خطر گسترش تسلیحات اتمی در شبه جزیره کره و کارها و سیاست های دولت کره شمالی همچنان تهدیدی غیرمعمول و فوق العاده جهت امنیت ملی ما، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده محسوب می شود. من جهت یکسال دیگر اوضاع اضطراری ملی را در ارتباط با کره شمالی تمدید می کنم. خطر تولید و تکثیر مواد با توانایی ساخت تسلیحات هسته ای در شبه جزیره کره و کارها و سیاست های دولت کره شمالی همچنان تهدیدی علیه امنیت، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا است.

همچنین مدیر جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی را جهت مدت یک سال تمدید کند. این تحریم ها مشمول بر مسدود کردن دارایی های دولت و مقام های کره شمالی در آمریکا و ممنوع کردن آمریکایی ها از مالکیت کشتی های متعلق به کره شمالی است.

این تحریم ها از سال 2008 تا کنون هر ساله تمدید شده است است.

واژه های کلیدی: سیاست | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | کره جنوبی | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | آقای ترامپ | مانور نظامی | دونالد ترامپ

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

عکس ، ترامپ، وظیفه کره‌شمالی را یکسره کرد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog